Шлях коханої воїна

Українські захисники та захисниці боронять країну й суспільство та проходять найскладнішу державну службу з можливих. Водночас опліч мільйона захисників та захисниць є ще мільйон коханих. Війна впливає на їхнє життя щодня та приносить безліч викликів.

Мапа потреб коханих захисників

Який Шлях вони проходять, які потреби мають та як ми можемо їх підтримати? Знайти відповіді на ці запитання допоможе дослідження «Шляху коханої воїна» — мапи потреб та досвіду партнерок і дружин українських військових.

Чому це важливо

Дружини та партнерки військових проходять власний, унікальний Шлях, відмінний від їхніх партнерів. Вони виконують багато значущих ролей як під час, так і після служби чоловіків. Проте часто не отримують належної підтримки відповідно до ролей та навантаження, які виконують.

Саме тому завдання суспільства та держави — забезпечити гідне визнання, підтримку та комунікацію для коханих українських воїнів. У презентації дослідження ми формуємо висновки й рекомендації, які допоможуть надавати послуги та підтримувати коханих захисників.

Illustration

Кому буде корисним дослідження

Дружинам, партнеркам та партнерам українських воїнів та ветеранів

Тим, хто найкраще знає, які процеси та потреби у них є

Військовим та ветеранам

Аби краще зрозуміти досвід, який переживають їхні кохані та знайти порозуміння вдома

Колу підтримки

Близьким, рідним та друзям, лікарям та фахівцям психічного здоров’я, працедавцям та колегам

Експертам

Фахівцям сфери ветеранських справ, людям, які працюють з ветеранами, організаціям, чиїми клієнтами є ветерани

Людям, які ухвалюють рішення

Лідерам громадських об’єднань, представникам державних органів, донорській спільноті

Про що це дослідження

1

Щоб зібрати інформацію/дані/свідчення про досвід дружин та партнерок військових і ветеранів, ми провели глибинні інтерв’ю. Теми інтерв’ю торкались таких різних напрямів: стосунків/шлюбу, здоров'я, житла та побуту; виховання/догляду за дітьми; матеріальних потреб, покликання, самореалізації та соціальної інтеграції.

2

Після цього — ми систематизували інформацію та виклали її в узагальненій концепції Шляху коханої воїна. У розширеному дослідженні розглядаємо детально кожен етап Шляху — зокрема, початок стосунків, перехід та цивільне життя після першої служби (АТО/ООС), підготовку та очікування війни, саму війну та життя під час війни, розлуку, інтеграцію, візити, демобілізацію та життя після завершення служби партнера.

Подяки

Ми висловлюємо свою вдячність Департаменту ветеранських справ США, як власникам, а також Doblin Deloitte, Public Policy Lab та the Veterans Experience Office, як розробникам оригінальної версії the Veteran Lifetime Journey Map

колишній директорці з дизайну Департаменту Ветеранських Справ США, яка ділилась особистим досвідом створення проєкту

науковому директору Canada Institute for Military and Veterans Health Research за усі надані освітні матеріали та численні приватні консультації

які довірили нам свою експертизу та знання на будь-якому етапі роботи над мапою, а також партнеркам захисників, які зголосились взяти участь у дослідженні

  • Думки та позиції, викладені у цьому дослідженні, є позицією авторів/ок і не обов’язково відображають позицію партнерів чи донорів організації. Зараз у війську служать понад 60 тисяч жінок, а також представники і представниці ЛГБТКІ+ спільноти, на повернення багатьох з яких чекають партнери_ки. Наше дослідження фокусувалося саме на досвіді дружин та партнерок воїнів, та ми наголошуємо на необхідності вивчати досвіди чоловіків, які чекають своїх коханих, та ЛГБТКІ+ партнерів і партнерок.

Дослідження проведено Veteran Hub за підтримки Rebuilding Communities Fund, що створений One Young World і Brandtech Group.